Compare Listings

Si të zgjidhni konsulentin për pronën tuaj?

Të besosh tek dikush për të shitur shtëpinë tuaj nuk është një zgjedhje e...

Continue reading

Koronavirusi/ Pse nuk ulen çmimet e shtëpive dhe qiratë?

https://youtu.be/PG3Hk8YOqT4 Koronavirusi e shfaqi efektin e tij menjëherë në tregun...

Continue reading

8 Elementët e një strategjie Marketingu Dixhital të suksesshëm ne Real Estate

Avantazhi kryesor qe agjentet imobiliare  ne ditet e sotme kane krahasuar me agjentet imobiliare...

Continue reading

Rivlersimi i pasurive të paluajtshme, ja si bëhet

Të gjithë ata që prisnin që të rivlerësonin shtëpitë e tyre, më në fund mund ta...

Continue reading

Rivlerësimi i pasurive të paluajtshme nis nga 14 janari, dokumentat që duhen

Ky ligj, që është konsideruar si një “amnisti” e radhës, ul shumë detyrimin që paguhet...

Continue reading

VIDEO/ Gati për 1 javë, ja sa kushton shtëpia më e lirë në botë

Tata Group, kompania e njohur indiane e cila ka përpunuar makinën më të lirë në botë, tani...

Continue reading

Karakteristikat kryesore që duhet të ketë një ndërtesë që të jetë rezistente në rast tërmeti

Tërmetet janë një ndër rreziqet më të mëdha natyrore për jetën në tokë pasi ata kanë...

Continue reading

Çfarë duhet të bëni në rast të një tërmeti të fuqishëm?

Pas tërmetit të fuqishem dhe lekundjeve të pandërprera që sollen panik dhe frikë tek...

Continue reading

Si të transformoni dhomën tuaj për një gjumë më të rehatshëm

Na ndodh shpesh që e kemi të vështirë të na zërë gjumi menjëherë sapo të shtrihemi dhe...

Continue reading

Po mendon të blesh një shtëpi të re? Ja hapat që duhet të kesh parasysh

Një nga gjërat më të vështira në jetën tonë, ka të bëjë me vendimin e blerjes së një...

Continue reading