Compare Listings

Koronavirusi/ Pse nuk ulen çmimet e shtëpive dhe qiratë?

Koronavirusi/ Pse nuk ulen çmimet e shtëpive dhe qiratë?

Koronavirusi e shfaqi efektin e tij menjëherë në tregun imobiliar në Itali, ku çmimet e pronave ranë ndjeshëm. Të gjithë nxitonin të shisnin, por dhe shumë të tjerë gjurmonin okazionet gati për të blerë më lirë.

Edhe në Shqipëri tregu imobiliar u infektua nga koronavirusi. “Si çdo industri tjetër, edhe e jona, ka frenuar totalisht. Kemi punuar vetëm 5 ditët e para të muajit mars”, tregon për A2 Erion Xhaferraj, nga “Remax Albania”.

Në kushtet e izolimit, agjencive imobiliare u është dashur të përshtaten. Disa duke u sugjeruar klientëve ulje të çmimeve të fryra, kryesisht qirave, disa duke përdorur teknologjinë.

“Jemi munduar të bëjmë gjëra ndryshe, si ture virtuale në rast që nuk e shoqëron dot klientin. Kemi filluar me syze 3D, që ta ketë eksperiencën sa më të mirë, por nuk ndikon fare”, thotë Xhaferraj.

 

Related posts

Si të zgjidhni konsulentin për pronën tuaj?

Të besosh tek dikush për të shitur shtëpinë tuaj nuk është një zgjedhje e...

Continue reading

8 Elementët e një strategjie Marketingu Dixhital të suksesshëm ne Real Estate

Avantazhi kryesor qe agjentet imobiliare  ne ditet e sotme kane krahasuar me agjentet imobiliare...

Continue reading

Rivlersimi i pasurive të paluajtshme, ja si bëhet

Të gjithë ata që prisnin që të rivlerësonin shtëpitë e tyre, më në fund mund ta...

Continue reading

Join The Discussion