Compare Listings

VIDEO/ Gati për 1 javë, ja sa kushton shtëpia më e lirë në botë

VIDEO/ Gati për 1 javë, ja sa kushton shtëpia më e lirë në botë

Tata Group, kompania e njohur indiane e cila ka përpunuar makinën më të lirë në botë, tani kësaj radhe ka prezantuar është shtëpinë më të lirë me emrin “Nano”. Pervecse eshte nje shtepi e ndertuar me materiale ekologjike qe sugjeron një zgjidhje optimiste per problemet mjedisore , eshte gjithashtu nje zgjidhje për çështjen globale të strehimit në hapësirave shumë të vogla me çmime jashtëzakonisht të larta.

Nëse makina ka vlerë prej 1500 euro, shtëpia ka çmim edhe më të lirë, ajo kushton diku 500 euro. Shtëpia “Nano” ka 20 metra katror dhe pajisje bazë: dyer, dritare dhe kulm. Muret janë përpunuar me një material special qw pwrbwhet nga  jetëgjatësia e të cilave është rreth 20 vite.

Related posts

Si të zgjidhni konsulentin për pronën tuaj?

Të besosh tek dikush për të shitur shtëpinë tuaj nuk është një zgjedhje e...

Continue reading

Koronavirusi/ Pse nuk ulen çmimet e shtëpive dhe qiratë?

https://youtu.be/PG3Hk8YOqT4 Koronavirusi e shfaqi efektin e tij menjëherë në tregun...

Continue reading

8 Elementët e një strategjie Marketingu Dixhital të suksesshëm ne Real Estate

Avantazhi kryesor qe agjentet imobiliare  ne ditet e sotme kane krahasuar me agjentet imobiliare...

Continue reading

Join The Discussion